Košarkaši Širokog doživjeli su težak poraz od banjalučkog Borca u u trećem kolu Lige 6 za prvaka BiH. Banjalučani su u dvorani Borik slavili s visokih 98:63.

Široki je igrao bez ozlijeđenog Darija Drežnjaka.

Već u prvoj četvrtini dalo se naslutiti kako Širokobriježane čeka jako zadatak, no, nitko nije mogao ni naslutiti da bi poraz mogao biti baš ovako uvjerljiv. Borac je puno bolje otvorio utakmicu pa je nakon uvodne serije 8:0 konstatno održavao goste na “pristojnom” rastojanju. Tako je prva dionica pripala domaćima uz rezultat 30:21.

Širokobriježani su u drugoj četvrtini zaigrali nešto kvalitetnije u obrani, ali u napadu je to izgledalo vrlo loše i Borac je i u ovoj dionici povisio svoju razliku za još plus četiri. Stoga se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 52:39 za domaće.

Statistički gledano, najbolji među lošima, u redovima Širokog bili su Aaron Thomas i Jure Zubac s po 13 koševa.

Kod Borca koji je imao više raspoloženih igrača, prednjačili su nezustavljivi Nikola Tanasković s 29 koševa (12 skokova i pet asistencija) i Hayden Lescault s 14 koševa.