U 7. kolu ABA lige 2 , košarkaši Širokog stigli su do nove pobjede i to nakon velikog preokreta i produžetka bili su bolji od košarkaša slovenskog Helios Sunsa s rezultatom 77:72.

Mladi košarkaši iz Hercegovine su ovaj put u dvorani Borik u Banjoj Luci dosta loše otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine gubili su sa 25:13.

Druga četvrtina je također pripala Slovencima (16:15), iako je igra bila nešto izjednačenija, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 41:28 za Helios.

Izabranici Damira Vujanovića se ipak nisu predavali u nastavku, postigli su svega 11 poena, a Helios je povisio razliku s 13 na plus 19 (58:39).

I onda u posljednjoj dionici Široki se potpuno probudio i na krilima Mandića i Davisa, ostavlja Slovence na samo 11 poena u ovoj četvrtini, a on ih je postigao čak 30. Što je odvelo utakmicu u produžetak jer je na semaforu rezultat bio 69:69. Nevjerojatno zvuči da je Široki 9 minuta prije kraja gubio 21 razlike (60:39).

U dodatnih pet minuta produžetka, Široki je imao i određenu psihološku prednost te je bio koncentiraniji u završnici i upisao novu veliku i vrijednu pobjedu uz konačan rezultat 77:72.

Najbolji kod Širokog bili su Davis s 20, Mandić 17, Zubac 14, Drežnjak 10 i Buljević s 10 koševa.  Kod Heliosa dominirao je Mahkovič s 30 poena, 12 je pridodao Jospeh, a 10 Ferme.

Ovo je velika pobjeda za Široki i sigurno će nam dati poticaj za nastavak kako ABA lige tako i Prvenstva BiH.