Drugi turnir ABA 2 lige počeo je u ponedjeljak u Banjoj Luci, a košarkaši Širokog poraženi su u prvoj utakmici od Podgorice 83:84.

Podgorica je bolje otvorila utakmicu i na predah otišla s 10 poena prednosti (26:36).

U trećoj četvrtini su nastavili s povećavanjem svoje prednosti koja je u jednom trenutku iznosila i 19 poena, ali se Široki probudio i u posljednju četvrtinu ušao sa zaostatkom od devet poena.

Boljim ulaskom u posljednju dionicu Široki se u potpunosti vraća u utakmicu, a na krilima sjajnog Matea Čolaka koji pogađa četiri trice u dvije minute, prelazi i u vodstvo.

U posljednji minut Široki ulazi s rezultatom 83:80. Podgorica smanjuje preko Čarapića na 83:82, a zatim koristi i grešku Batinića te košem Musića četiri sekunde prije kraja dolazi do pobjede 83:84.

Podgoricu su do četvrte pobjede u ABA 2 ligi predvodili Novak Musić sa 16, te Mikaile Tmušić i Marko Kovačević sa po 15 poena.

Najbolji u četvrtom porazu Širokog bili su Čolak s 22, Lovro Buljević i Rashun Davis sa po 20 poena.

Sljedeću utakmicu Široki igra protiv Borca u četvrtak u 17 sati, uz izravan prijenos na TV Areni sport.