HKK Široki upisao je pobjedu nad KK Bratunac rezultatom 86:80 u 17. kolu Prvenstva BiH.

Ovaj susret igran je na Pecari, a iako je Široki imao oscilacija u igri, domaćini su na kraju ipak slavili bez većih poteškoća.

Široki je u prvoj četvrtini pokazao odlučnost i dobru igru. Momčad Bratunca nije se uspjela ozbiljnije približiti domaćinima i četvrtina je završila rezultatom 27:19.

U drugu četvrtinu Široki nije ušao dobro, gosti se se probudili i došli na minus dva (30:28).

No, sredinom druge četvrtine mlada momčad Širokog opet je preuzela stvari u svoje ruke i prednost je brzo postala dvoznamenkasta. Pred sam kraj prvoga poluvremena rastrčani Širokobriježani pojačali su ritam i na odmor se otišlo rezultatom 51:35.

Momčad Bratunca u nastavku je uspjela smanjiti zaostatak i treća četvrtina završila je rezultatom 67:61.

U posljednjoj četvrtini domaćini nisu bili toliko uvjerljivi. Pokušavali su gosti stizati zaostatak, i uspjeli su se približiti par puta, ali pobjedu je na kraju ipak zasluženo upisao Široki.

Kod Širokog najefikasniji bili su Filipović s 23, Lončar sa 16 poena i Karačić s 13 poena i 12 skokova.

Dodajmo da je za momčad Danijela Jusupa debitirao novi igrač Filip Kraljević koji je postigao 8 poena i 5 skokova za 16 minuta.

Iduće kolo HKK Široki igra u utorak u Sarajevu kod Bosne.

Ovom prilikom se zahvaljujemo KK Bosni jer su pristali da odigramo utakmicu ranije.