Košarkaši Širokog s uvjerljivih 92:70 (17:12, 28:24, 25:16, 22:18 ) pobijedili su tuzlansku Slobodu u derbiju 15. kola Prvenstva BiH igranom u dvorani Pecara.

Mladi košarkaši su cijelo vrijeme dominirali i zasluženo pobjedili iskusnog protivnika iz Tuzle.

Gosti iz Tuzle držali su se tek u prvoj četvrtini, a na poluvremenu su zaostajali devet koševa.

Publika je mogla vidjeti veliku borbu sa obje strane u kojoj su dominirali izabranici Danijela Jusupa.

U trećoj četvrtini Širokobriježani su prelomili utakmicu udvostručivši prednost stečenu do poluvremena, a u završnici su prednost još povećali za konačnih +22. Dario Drežnjak s 24 koša i 7 skokova predvodio je domaće do nove pobjede. Dvoznamenkasti su još bili Goran Filipović (14 koševa i 6 asistencija) te Mateo Drežnjak (14 koševa).

U redovima Slobode Danilo Šibalić ubacio je 17 koševa, a Milivoje Božović 16. Širokobriježanin u redovima tuzlanske momčadi Josip Naletilić  imao je skroman učinak. U 26 minuta provedenih na parketu ubacio je šest koševa.

Iduće kolo HKK Široki gostuje kod Studenta u Mostaru (srijeda 30.01.)