HKK Široki pobijedio je u derbiju 9. kola Prvenstva BiH na Grbavici ekipu OKK Sparsa rezultatom 63:74.

Momčad Danijela Jusupa došla je do šeste pobjede u nizu i to protiv favorizirane momčadi Sparsa, inače sudionika Druge Aba lige.

Uvodne minute utakmice protekle su u izjednačenoj igri, ali zatim Široki pravi seriju od 8:0 i uspijeva izkontrolirati prvu četvrtinu u svoju korist za 13:21.

Međutim, Spars uzvraća u drugoj četvrtini. Spars je potpuno nadigrao protivnika u ovom dijelu utakmice i na kraju prvog poluvremena su domaći košarkaši imali dva poena prednosti, 36:34.

Treća četvrtina nije donijela lijepu košarku. Spars nije blistao previše. Široki je ovaj dio utakmice dobio sa 15:5 i nakon 30 minuta igre ekipa sa Pecare je ponovo imala plus osam, 41:49.

Široki je kontrolirao utakmicu do samog kraja. Nisu dozvolili Sparsima da naprave gotovo ništa i na kraju su zasluženo slavili pobjedu  u derbi utakmici.

Širokog je do velike pobjede vodio Goran Filipović sa 21 poenom, dok je kod Sparsa Adi Zahiragić upisao 14.

Iduće kolo HKK Široki igra protiv Gradine na Pecari (subota 22.12 u 18 sati), a napomenimo da će na poluvremenu utakmice biti javno izvlačenje nagradne igre “Kreće igra iz snova, sa Širokim do Pežoa”.

Spars – Široki 63:74 (13:21, 23:13, 05:15, 22:25)

Spars: Vrabac 10, Bašić 2, Durmo, Manjgafić 7, Protić 2, Zahiragić 14, Albijanić 8, Ilić, Glogovac 13, Jovanović 5, Mazalin 2.

Široki: Zubac 9, Karačić 11, M. Drežnjak 4, Lončar 9, Filipović 21, Čolak, D. Drežnjak 12, Batinić 6, Planinić 2, Šušak, Bošnjak, Damjanović.