Svemu dođe kraj, pa tako i jednoj lijepoj seriji pobjeda košarkaša Širokoga. U utakmici 19. kola Sparsi su u Sarajevu bili bolji sa 72:66, no igrači Damira Vujanovića uopće nisu razočarali, jer su bili dosta ravnopravan suparnik favoriziranom domaćinu i na određen način nagovijestili velike mogućnosti u Ligi 6 za prvaka.

Domaćin je utakmicu otvorio serijom 6:0, ali su se gosti ubrzo približili na 6:5, pa Sparsi otišli na 9:5, no tada slijedi najbolje razdoblje u igri gostiju, jer serijom 17:2 nakon prve četvrtine imaju pomalo nestvarnih 22:11. Posebno dojmljiv u prvih deset minuta s 10 postignutih poena bio je kapetan Ivan Karačić.

Na otvaranju druge dionice Čolak pogađa jedno od dva bacanja za 23:11 što će se ispostaviti kao najveća prednost Širokobriježana na utakmici pošto je uslijedila serija domaćih od 11:0, pa su se približili na minimalnih 22:23. Tricama Karačića i Daria Drežnjaka gosti ponovno odlaze na pristojnih 29:22, međutim Sparsi uzvraćaju drugom serijom od 11:0 u toj drugoj dionici, te poluvrijeme završavaju prednošću 33:29.

Najbolji domaći igrač Dejan Đokić postiže tricu na otvaranju drugog dijela za vodstvo Trbićeve momčadi 36:29 što će reći da su domaćini zabilježili seriju 14:0. Već u 23. minuti semafor pokazuje 42:31 što je najveće vodstvo domaćina na utakmici. Pri rezultatu 50:40 koncem treće i početkom četvrte četvrtine Široki radi seriju 8:0 i približava se na 50:48.

Pri rezultatu 57:53 Manjgafić i Đokić zabijaju trice, pa Sparsi ponovno imaju dvoznamenkastu prednost – 63:53. No, ni Široki se ne predaje, pa gosti na ulasku u posljednju minutu smanjuju na 67:63. Više od toga ipak nisu mogli, završilo je 72:66. Jedna dobra košarkaška predstava, zaslužena pobjeda Sparsa, ali i Širokobriježani još jednom zaslužuju čestitke za prikazano.

Đokić je s 21 poenom predvodio domaću momčad, Roko Rogić je imao učinak od 14 poena i 8 asistencija, Ibrahim Durmo dodao 13 poena i 7 skokova, dok je uvjerljivo najbolji u gostujućim redovima ovom prilikom bio Ivan Karačić s 22 poena i 11 skokova. T.J. Cromer je dodao 9 poena i 7 skokova, a Dario Drežnjak 9 poena i 4 skoka.

Sada slijedi pauza zbog finala Kupa BiH, te zbog reprezenetacije BiH. Kolo se nastvalja 28 veljače.