U dvoboju starih rivala, Bosna je nastavila seriju pobjeda u domaćem prvenstvu i do devete u 11. kolu je stigla protiv gostiju iz Širokog. U jednom dobroj utakmici Studenti su uspjeli da u zadnjoj četvrtini slome otpor gostiju i da ostvare trijumf.

Bosna utakmicu otvara bolje od rivala, pa dolazi do 12:2 nakon samo četiri minute igre, a polovinom prve četvrtine bilo je 15:2, pa je Bosna vodila 23:7, a onda Široki 7:0 serijom uspijeva donekle da popravi loš dojam iz prvog perioda (23:14).

Kako je Široki igrao u prvom, tako je Bosna igrala u drugom periodu. U toj dionici je bilo 24:14 za Širokobriježane, pa je na poluvremenu rezultat glasio 38:37 za tim s Pecare.

Dosta neizvjesno je bilo u nastavku, a u zadnjih 10 minuta ekipe su ušle rezultatski izjednačeno (55:55).

Zadnju četvrtinu Bosna je otvorila znatno bolje, povela je 64:56 nakon nepunih tri minute igre, odnosno imala je na startu zadnje četvrtine 9:1 vodstvo nad gostujućom momčadi.

Košarkaši Bosne su zadržali dobar ritam, mada se Širokobriježani nisu predavali, vraćali su se na dva ili tri poena zaostatka, no Bosna nije dopustila gostima da odnesu čitav plijen iz Skenderije.

Knežević je s 22 poena i četiri asistencije te pet ukradenih lopti predvodio Bosnu, Rhashaad Hanner je ubacio 15 uz 15 skokova i šest izgubljenih lopti, a Brandford 13 poena uz četiri asistencije.

Na drugoj strani Dario Drežnjak je ubacio 14 uz šest skokova, Mateo Drežnjak također 14 poena uz pet skokova.

Bosna Royal – Široki 78:70 (23:14, 14:24, 18:17, 23:15)

Bosna: Brandford 13, Knežević 22, Čurevac 6, Hanner 15, Sturanović 8, Durak 3, Walker, Arslanagić 3, Kosovac, Antunović 2, Tuljković 6.

Široki: Lončar 10, Mikulić 6, Zubac 2, Karačić 10, M. Drežnjak 14, Naletilić 11, Soldo, Planinić, Šušak, D. Drežnjak 14, Batinić 3.

Trener Damir Vujanović nakon poraza izjavio je:

“Nakon jako lošega otvaranja utakmice i prve četvrtine, u nastavku smo zaigrali puno bolje i agresivnije. Vratili smo se u rezultatsku ravnotežu, u određenim trenucima bili u vodstvu, ali na kraju je došlo do pada koncetracije i grešaka koje su nas koštale. Jednostavno, Bosna je uspjela prelomiti utakmicu u finišu, no bez obzira na sve, čestitam im na pobjedi. Žao mi je, da smo imali više koncentracije, pobjeda bi sigurno bila na našoj strani”.