Košarkaši Širokog nisu imali većih poteškoća na sinoćnjem gostovanju u Grudama gdje su pobjedom 78:48 protiv istoimenog domaćina izborili finale ovogodišnjeg izdanja Kupa Herceg-Bosne u kojem će igrati sa Zrinjskim iz Mostara.

Prvih pet poena na utakmici zabio je Ivan Karačić za vodstvo gostiju od 5:0, a nakon toga zahvaljujući trici Nikole Andrijanića do prvih poena stiže i domaća momčad. Širokobriježani su do isteka prvih deset minuta digli prednost na 18:11.

Početkom drugog razdoblja igre favorizirani gosti stižu i do vodstva 22:11, no Gruđani se vraćaju i u 14. minuti smanjuju na podnošljivih 18:23. Potom je uslijedila gostujuća serija 7:0 za vodstvo 30:18, no domaćin je nešto bolje odigrao završnicu prvog poluvremena i smanjio do odlaska na odmor na 28:35.

Pri rezultatu 35:43 u 24. minuti dogodilo se “crno” razdoblje u igri Jelićeve momčadi što su gosti na najbolji mogući način iskoristili, pa su u zadnjih pet minuta treće i u prvim minutama završne četvrtine kreirali seriju od 24:2 i otišavši na ogromnih 67:37 prelomili utakmicu.

U redovima gostiju šest je igrača ostvarilo dvoznamenkast učinak, a predvodio ih je Jure Zubac s 19 poena i 11 skokova, Markus Lončar je imao učinak od 15 poena i 9 skokova, Mateo Čolak je ubacio 11 poena, Ivan Karačić uz 10 poena dodao i 10 skokova, a po 10 poena zabili su još Dario Drežnjak i Josip Batinić.

Nikola Andrijanić je s 11 poena i 5 skokova predvodio Gruđane, Ivan Šušak je pridodao 10 poena, a Zoran Galić uz 8 poena zabilježio 5 asistencija i 4 skoka.

HKK Grude – HKK Široki 48:78 (11:18, 17:17, 9:22, 11:21)

HKK GRUDE: Vranješ 6, Smolić 7, Da. Mikulić, N. Andrijanić 11, Z. Galić 8, M. Andrijanić 2, S. Planinić, I. Šušak 10, B. Galić 4, Do. Mikulić. Trener: Igor Jelić.

HKK ŠIROKI: Naletilić, Soldo, Lončar 15, I. Mikulić 5, Čolak 11, Zubac 19, M. Šušak, Čović, Karačić 10, M. Drežnjak 4, D. Drežnjak 10, Batinić 10. Trener: Mladen Vušković.