Nakon što je prvi dan kvalifikacijskog turnira HKK Široki pobjedio Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 78:65, pred mladom momčadi Širokog koplja je položila i tuzlanska Sloboda što će reći da su Širokobriježani sa ova dva trijumfa izborili drugi krug kvalifikacija za plasman u Drugu ABA Ligu.

Na parketu dvorane u Laktašima viđena je zanimljiva utakmica i pobjeda momčadi Mladena Vuškovića rezultatom 75:69 (16:22, 26:14, 12:19, 21:14).

Početak današnjeg dvoboja nije slutio takvo nešto, jer je Sloboda povela s 11:0, a Široki je “prodisao” prvim poenima Karačića i Lončara koji smanjuju na 11:4. Sloboda je kasnije vodila 19:10, no tada se razigrao povratnik u širokobriješke redove Josip Naletilić i smanjio na 19:16, međutim drugom tricom Almira Hasandića Tuzlaci prvi period igre rješavaju s prednošću 22:16 u svoju korist.

Odličan je bio širokobriješki ulazak u drugu četvrtinu, jer su serijom 7:0 po prvi puta poveli na utakmici s 23:22 uz jako dobru rolu Daria Drežnjaka. Sve do završnice prvog poluvremena suparnici su se smjenjivali u vodstvu, no kod rezultata 33:32 Široki pravi seriju 10:3 i na odmor odlazi s vodstvom 42:36.

Nakon tri minute igre u nastavku susreta Široki je po prvi put dosegao dvoznamenkastu prednost (52:42), ali se ni Sloboda nije predavala, te se serijom 11:0 potpuno vratila i povela 53:52, a u završnu četvrtinu ušla s poenom prednosti (55:54).

U tih posljednjih deset minuta vidjeli smo najbolje razdoblje u igri Širokog na ovom turniru. Odmah su napravili seriju 9:0 i poveli 63:55 nakon čega suparniku više nisu dopuštali ozbiljniji priključak. Na kraju je završilo 75:69.

Braća Mateo i Dario Drežnjak su predvodili Široki do ove značajne pobjede. Mateo je zabio 16 poena uz 5 skokova i 3 asistencije, a Dario dodao 14 poena i 7 skokova. Dvoznamenkasti su još bili Markus Lončar s 12 poena i čak 14 skokova, Ivan Karačić s 12 poena i 6 skokova, odnosno Josip Naletilić s 11 poena, 8 asistencija i 3 skoka, a upravo ovi statistički pokazatelji najbolje ilustriraju kako je ovo bila prije svega momčadska pobjeda Širokog.

Ove pobjede će jako dobro doći našim mladim igračima za dodatno samopouzdanje.

HKK ŠIROKI: Naletilić 11, Lončar 12, J. Planinić, A. Planinić, Čolak 2, Zubac 3, Marshall 5, Karačić 12, Čović, M. Drežnjak 16, D. Drežnjak 14, Batinić.