Juniorska reprezentacija Hrvatske osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Tallinu.

Izabranici trenera Vladimira Anzulovića u finalu su nakon produžetka slavili protiv Velike Britanije 90:84 i osvojili prvo mjesto na Europskom prvenstvu (Divizija B) u Tallinu.

Sjajnu utakmicu, dostojnu finala, odigrali su hrvatski reprezentativci protiv Velike Britanije. Da je tako govori i sam rezultat koji je nakon regularnih 40 minuta igre bio izjednačen 73:73.

U nastavku je Hrvatska napravila sjajan posao i sa puno više samopouzdanja došla do velike pobjede i zlatne medalje.

Hrvatsku je do zlatne medalje predvodio naš mladi igrač Mateo Drežnjak koji je postigao 23 poena i tako bio jedan od glavnih igrača ove generacije.

Ovo je sigurno veliko priznanje i za HKK Široki i potvrda da dobro radi posao sa svojim mladim igračima.

Mateo je član seniorske momčadi Širokog koja je već počela pripreme za novu sezonu, a trener Mladen Vušković će mu dati nekoliko dana zasluženog odmora.