Građanski – Široki 76:71
(14:17, 21:22, 25:10, 16:22)
BIJELJINA – Gradska dvorana. Gledatelja 400. Suci: Hariz Bijedić (Sarajevo), Bojan Jovanić (Banja Luka) i Nermin Nikšić (Sarajevo)
RADNIK: Vlačić, Vuković 12 (1-2), Milošević 6, Marković 9 (1-2), Perić, Svitlica 4, Milešić 3, Marojević 12 (2-2), Vasilić 4, Negovanović 26 (5-5), Simić. Trener: Goran Šehovac
ŠIROKI: Soldo, Kaštropil 8 (2-2), Močnik 17 (1-4), Čolak 11 (0-1), Peršić 15 (2-4), Zubac 2 (2-4), Karačić 11 (2-3), Čović, M. Drežnjak 1 (1-2), D. Drežnjak 6 (3-4), Batinić, Damjanović, Trener: Mladen Vušković
SLOBODNA BACANJA: Građanski 9-11 (82%), Široki 13-24 (54%). OSOBNE POGREŠKE: Građanski 20, Široki 18. SKOKOVI: Građanski 43 (27+16), Široki 39 (24+15). ŠUT: Građanski 30-70 (43%), Široki 25-62 (40%). TRI POENA: Građanski 7-24 (29%) – Vuković 3, Negovanović 3, Milešić 1, Široki 8-27 (30%) – Peršić 3, Močnik 2, Čolak 1, Karačić 1, D. Drežnjak 1. IGRAČ UTAKMICE: Danilo Negovanović (Građanski)

Široki je propustio veliku priliku da pobjedom u Bijeljini izbori povoljniji start u Ligi za prvaka. Cijelo prvo poluvrijeme Širokobriježani su bili u vodstvu, u dva navrata imali i 11 poena prednosti. Bilo je to razdoblje igre u kojemu su Širokobriježani djelovali dobro kao momčad, dobro su stiskali u obrani, a u napadu su kombinirali poene iz reketa i vanjskog šuta. Na poluvremenu su imali prednost 39:35. Prije puta u Bijeljinu trener Širokog Mladen Vušković pribojavao se samo da njegova momčad ne upadne u “crnu rupu”, što joj se događalo na posljednjim susretima. Na žalost, ponovilo se i u Bijeljini. Građanski je treću četvrtinu dobio rezultatom 25:10 i stigao do velikog preokreta na isteku treće četvrtine 60:49. Pokušali su gosti u nastavku igre sustići prednost, približavali su se rezultatskoj neizvjesnosti, no kad se utakmica lomila nisu imali koncentracije, pa je Građanski upisao dva boda koja će prenijeti u Ligu za ostanak.
Prvi igrač utakmice bio je organizator igre Građanskog Danilo Negovanović koji je uz 26 poena imao i 7 skokova i 6 asistencija. Istaknuo se i centar Dragomir Marojević s double – double učinkom od 12 poena i 15 skokova. U redovima Širokog bolji od ostalih bili su Jan Močnik sa 17 poena, 3 skoka i 3 asistencije i Ivan Karačić s 11 poena i 8 skokova. Njih dvojica igrali su svih 20 minuta. Prvi dio natjecanja Široki će završiti u iduću subotu domaćim susretom s Leotarom iz kojega će pobjednik također prenijeti dva boda u Ligu za ostanak. Trebinjci su poraženi kući od Bošnjaka i došli su u vrlo nezgodnu poziciju.