Utakmica 16. kola košarkaške Lige 10 između HKK Široki i KK Bosna sigurno je na Pecari probudila sportske uspomene i kod jedne i druge momčadi i sjećanje kad se košarka igrala na jednoj većoj razini.

Bosna je dobro ušla u susret. Povela je 13:6, ali je potom Široki preuzeo inicijativu nad utakmicom i nakon prve četvrtine su imali tri poena prednosti, 27:24. Gosti su pojačali obranu u drugoj dionici. Dozvolili su Širokom samo 11 koševa u ovom dijelu igre, ali srećom po domaće ni Bosna nije bila pretjerano efikasna, ali je ipak sarajevski tim na odmor otišao sa poenom prednosti, 39:38. Serijom od 6:0 gosti otvaraju treću četvrtinu. Ipak, domaći košarkaši nisu dozvolili gostima da prelome utakmicu u ovoj fazi, no nakon 30 minuta igre prednost Bosne Royal je povećana na plus četiri, 65:61. Do sredine posljednje dionice igrala se neizvjesna košarka, ali je zatim tim iz Sarajeva uspio doći do pobjede u ovom susretu. Haris Delalić je predvodio goste s 20 kooševa, dok je Čolak na drugoj strani ubacio 23. Ovim porazom HKK Široki je potvrdio da će prvi puta igrati u Ligi za ostanak.

Liga 10, 16. kolo: Široki – Bosna Royal 75:81 (27:24, 11:15, 23:26, 14:16)

ŠIROKI: Pervan, Soldo, Kaštropil 19, Močnik 13, Čolak 23, Peršić 5, Zubac, Kračić 2, M.Drežnjak 9, D.Drežnjak 4, Batinić, Damjanović.

BOSNA ROYAL: Šarić, Đorđević 15, Bradić, Ikonić 15, Delalić 20, Rešidović, Čampara 7, Dragolj, Dragičević 7, Šturanović 12, Durak 5.