Hercegovački derbi pripao je gostima iz Mostara rezultatom 73:79 (21:26, 22:14, 19:20, 11:17). Na Pecari se okupilo oko 1000 ljudi koji su mogli vidjeti dobru i borbenu košarku.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu te je nakon prve četvrtine imao prednost od 21:26. U drugoj četvrtini igrači Romea Bilinovaca su puno bolje zaigrali te su na odmor otišli s vodstvom od 43:40.

Drugo poluvrijeme je donijelo bolju igru domaćih i vodstvo 60:53 u 28. minuti. No, prije ulaska u zadnju četvrtinu Zrinjski je zahvaljujući Šamadanu smanjio prednost na 62:60. I onda je Hrvoje Vlašić postavio zonsku obranu za koju domaći igrači nisu imali rješenja, pa se može reći da je Zrinjski odnio bodove s Pecare zahvaljujući odlično postavljenoj zonskoj obrani koju domaći igrači nisu uspjeli probiti i raspoloženom Drašku Kneževiću koji je na drugoj strani razarao domaću obranu. Široki je pred kraj utakmice izgubio par lopti, promašivao zicere, a s druge Knežević je u napadu odigrao pravu simultanku i odveo svoju momčad do zaslužene 79:73 pobjede.

To su ključni detalji hercegovačkog derbija koji je ponudio dobru borbenu košarku u kojoj je svaka momčad imala uspone i padove. Deset puta su se momčadi smjenjivale u vodstvu, pet puta je semafor svijetlio izjednačenim rezultatom.

ŠIROKI: Zadro, Soldo, Đugum 15 (5-7), Šušak, Močnik 8 (2-4), Čolak 8 (4-4), Zubac 6, Brown 13 (3-4), Karačić 16 (2-2), M. Drežnjak, D. Drežnjak 7, Batinić. Trener: Romeo Bilinovac

ZRINJSKI: Petrić, Knežević 26 (2-3), Gilja, M. Zovko 2 (2-4), Princ 10 (2-2), Brajković, Demić 11 (2-2), D. Zovko, Barać, Begić 10, Brummitt 8 (2-2), Šamadan 12 (3-5). Trener: Hrvoje Vlašić