Mlada momčad trenera Romea Bilinovca s velikih 26 koševa razlike nadigrala je aktualnog viceprvaka BiH momčad Kaknja. Rezultat je na kraju bio 94:68 (24:23, 16:18, 20:18, 34:9).

Igra iz prvog poluvremena nije nagovijestila da će biti uvjerljiva pobjeda domaćina jer je momčad iz Kaknja bolje otvorila susret i na odmor otišla s rezultatom 40:41. Domaći igrači nisu uspjeli pronaći riješenje za raspoloženog Svilara koji je uspješno poentirao sa svih strana.

S druge strane, debitant Jan Močnik sjajno je razigravao svoje suigrače Zubca, Browna i Karačića pa je tako Široki u posljednju četvrtinu ušao sa prednošću od jednog koša.

I kada je publika pomislila da ćemo ponovno gledati dramatičnu završnicu, Široki je velikom serijom prelomio utakmicu i dotukao izabranike Josipa Pandže. Domaćin je posljednju četvrtinu osvojio rezultatom 34:9, a konačni rezultat glasio je 94:68.

Široki je do pobjede predvodio Jure Zubac s 22 koša (8 skokova), Slovenac Jan Močnik upisao je double-double učinak (15 koševa i 10 asistencija). Amerikanac Kevin Brown postigao je 14 koševa, a kapetan Ivan Karačić također je ostvario double-double učinak zabilježivši 12 koševa i 11 skokova. Vrijedi još izdvojiti 10 koševa i šest skokova Darija Drežnjaka te devet koševa i osam skokova Ante Đuguma.

U idućem kolu Široki je ponovno domaćin (nedjelja 13.11.16. u 17:00 sati) ovaj put Zrinjskom iz Mostara.