HKK Široki pobjedom je otvorio novu sezonu Lige 10 košarkaškog prvenstva BiH. Mlada momčad trenera Romea Bilinovca nadigrala je tuzlansku Slobodu rezultatom 73:65 (17:12, 14:22, 20:20, 22:11).

Naša momčad je dobro ušla u utakmicu, i povela prvu četvrtinu 17:12, međutim u nastavku Tuzlaci su zaigrali dosta bolje, istopili prednost Širokog te su uspjeli na poluvrijeme otići s prednošću od tri koša razlike. U drugom poluvremenu s obje strane je bilo dosta nervoze, što je donijelo dosta tehničkih pogrešaka, i nekih spornih odluka sudaca iz Trebinja.

Domaća publika je to osjetila i gromoglasnom podrškom iz domaćih igrača koji su se borili kao lavovi izvukla posljednje atome snage i nosila ih do velike pobjede. Pohvale idu cijeloj momčadi koja je igrala bez ozlijeđenog Matea Čolaka. Sjajnu utakmicu je odigrao organizator Josip Naletilić sa 23 poena i 9 asistencija, Ante Đugum je postigao 21, Brown 11, Karačić 9 (11 skokova).

Ova pobjeda će sigurno dobro doći našim mladim igračima zbog samopouzdanja.

Iduće kolo gostujemo u Hadžićima kod KK Bošnjak.