Jedina dvojba u posljednjem kolu Lige 12 je bila tko će ući u Ligu za prvaka, Široki ili Student koji je trebao pobijedit Mladost uz uvjet da mi izgubimo od Leotara. Važnost utakmice na Pecari prepoznala je i publika koja je u najvećem broju dosad došla podržati mladu momčad trenera Damira Vujanovića. Domaća momčad od početka utakmice je nametnula svoj ritam i vodila deset poena zahvaljujući najviše organizatoru igre Juraju Segariću. U drugome poluvremenu, došlo je do pada koncentracije naših igrača, gdje se moglo vidjeti da Leotar igra rasterećeno, pa su s nekoliko lijepih akcija i pogođenih trica uspjeli preokrenuti rezultat i povesti 70:74 u 36 minuti. Tada je nastala prava drama,no, nakon minute odmora, slijedile su osobne pogreške od strane gostiju koje su uspješno poentirali Karačić i Segarić. Široki je tako priveo utakmicu kraju kad je kapetan Andrija Ćorić potvrdio 83:78 pobjedu koja nam je donijela Ligu za prvaka i veliko slavlje s publikom. Najbolju utakmicu u našem dresu odigrao je Segarić koji je postigao 22 poena, 9 asistencija i 8 skokova, Kovačevič je dodao 16, Karačić 14, Faber double – double učinak 11 poena i 11 skokova, Ćorić 11 također… U ponedjeljak je izvlačenje parova za Ligu 6 u kojoj će igrati Igokea, Spars, Kakanj, Mladost, Leotar i Široki.