U 17. kolu Lige 12 gostovali smo u Tuzli kod momčadi Slobode, koja se ovom pobjedom 71:70 još više približila svome cilju – ulasku u nadolazeću Ligu 6.
Domaćim košarkašima je ova utakmica bila veliki motiv i tako su se postavili na terenu, te prvu četvrtinu vodili 24:13. Početkom druge četvrtine igrači trenera Damira Vujanovića su podigli razinu igre u obrani što je donijelo preokret 26:31. Maj Kovačevič i Andrija Ćorić su ostatak utakmice održavali prednost. Međutim u posljednjim trenucima susreta, kod rezultata 68:70, Sloboda je imala posljednji napad, ali je domaći igrač Almir Hasandić promašio šut nakon ulaska u reket da bi se lopta nekako odbila do Edija Sinadinovića, koji nije imao izbora, šutirao je i u posljednjoj sekundi pogodio trci za konačnih 71:70., i veliko slavlje domaćih navijača. Široki nije imao puno raspoloženih igrača, ali su se istaknuli Ćorić sa 16, Kovačevič 15 i Novačič sa 12 postignutih poena. Šteta za ovaj nesretni poraz, ali idemo dalje, iduću subotu u 18 sati smo domaćini Mladosti.