HKK Široki nesretno je poražen u posljednjoj sekundi utakmice 61:59 (13:7, 15:17, 16:20, 17:15) od Bošnjaka u Hadžićima u susretu drugog kola Lige 10 Košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Bošnjak je bolje otvorio susret i imao vodstvo cijelo prvo poluvrijeme. U nastavku momčad Romea Bilinovca je stisnula u obrani i uspjela povesti 42:43 najviše zahvaljujući centru Anti Đugumu koji je utakmcicu završio sa double-double učinkom od 20 poena i 12 skokova.

U posljednjoj četvrtini ušlo se u egal završnicu u kojoj je pobjedu uzela spretnija momčad.

Naime, Široki je imao napad dvanaest sekundi prije kraja u kojem je Amerikanac Brown šutirao, ali je promašio. Njegov odbijanac nije uspio pospremiti u koš Đugum, a niti Karačić koji je dva puta promašio obruč u naskakivanju s protivničkim igračima. Domaćoj momčadi je tako preostalo pet sekundi za napad što im je očito bilo dovoljno jer je Nermin Buza u posljednjoj sekundi položio za pobjedu i veliko slavlje domaćih igrača.

ŠIROKI: Naletilić 10 (1-3), Soldo, Đugum 20 (4-6), Šušak 1 (1-2), Zadro, Zubac 4 (2-4), Brown 7, Karačić 14 (2-4), Čović, M. Drežnjak, D. Drežnjak 3, Batinić.

U idućem kolu u subotu 05.11. u 18 sati na Pecaru nam dolazi momčad Kaknja.